انجمن جامعه شناسی ایران: توسلی نقش معین کننده ای در حفظ و تداوم رشته های علوم اجتماعی داشت

به گزارش وبلاگ خانی، تهران (پانا)- انجمن جامعه شناسی ایران بیان کرد مرحوم غلامعباس توسلی در دوران پس از انقلاب اسلامی نقش معین کننده ای در حفظ، تداوم و تثبیت رشته های علوم اجتماعی و جامعه شناسی داشت و علوم اجتماعی ایران از این رو وامدار کوشش های مسئولانه این استاد فرزانه است.

انجمن جامعه شناسی ایران: توسلی نقش معین کننده ای در حفظ و تداوم رشته های علوم اجتماعی داشت

به گزارش ایرنا، انجمن جامعه شناسی ایران، دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات و انجمن انسان شناسی و جمعیت شناسی ایران شامگاه آدینه در پی درگذشت غلامعباس توسلی استاد عظیم جامعه شناسی ایران ضمن عرض تسلیت به جامعه عظیم علوم اجتماعی کشور اطلاعیه ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: توسلی متولد 1314، از نیمه دهه 40 تا نیمه دهه 90 شمسی در کسوت استادی در موسسه تحقیقات اجتماعی و دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و سایر دانشگاه ها به تدریس نظریات و حوزه های جامعه شناسی به آموزش و پژوهش اشتغال داشته، آثار ارزشمندی تالیف و ترجمه نموده و بسیاری از دانش آموختگان علوم اجتماعی افتخار شاگردی وی را داشته اند.

انجمن جامعه شناسی ایران یادآور شده است: توسلی همچنین از موسسان و اولین رئیس انجمن جامعه شناسی ایران بوده و نقش معین کننده ای در ایجاد و تثبیت صندلی انجمن ایفا کرد.

این اطلاعیه که از سوی انجمن جامعه شناسی ایران، دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات و انجمن انسان شناسی ایران انجمن جمعیت شناسی ایران تهیه شده، ضمن عرض تسلیت درگذشت این استاد عظیم جامعه شناسی ایران به خانواده محترم آن مرحوم و همکار و شاگردان و اجتماع علمی جامعه شناسی و علوم اجتماعی ایران، برای این استاد عظیم رحمت با عزت مسئلت نموده است.

به گزارش ایرنا، غلامعباس توسلی جامعه شناس برجسته ایرانی، فعال سیاسی و مولف بیش از ده ها کتاب در حوزه علوم اجتماعی امروز و در سن 85 سالگی بر اثر ایست قلبی درگذشت.

آزاده توسلی دختر مرحوم غلامعباس توسلی آدینه عصر در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: تاریخ تشییع و خاکسپاری مرحوم توسلی هنوز معین نیست.

مرحوم توسلی تا به امروز بیست جلد کتاب تألیف نموده است که بعضی از آن ها مانند نظریه های جامعه شناسی، جامعه شناسی کار و شغل، جامعه شناسی دین و … به چاپ های مکرر رسیده اند. وی همچنین در حدود 60 مقاله علمی ـ پژوهشی در مجلات معتبر داخلی و بین المللی منتشر نموده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "انجمن جامعه شناسی ایران: توسلی نقش معین کننده ای در حفظ و تداوم رشته های علوم اجتماعی داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجمن جامعه شناسی ایران: توسلی نقش معین کننده ای در حفظ و تداوم رشته های علوم اجتماعی داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید